Op dinsdag 15 november waren Chris Textor en ik uitgenodigd om bij het Prinses Máxima Centrum voor Kinderoncologie hun vijfjarig bestaan te vieren. Een bijzonder centrum waarbij The Courseware Company vanaf het begin bij betrokken is. De missie van het centrum is: ieder kind met kanker genezen, met optimale kwaliteit van leven.
Een middag vol indrukken!
Toen wij aankwamen bij het Prinses Máxima Centrum werden wij bijgepraat door CFO/CTO Gita Gallé over de missie van het centrum en wat ze eraan doen om deze te bereiken. De rest van de middag stond in het teken van omgaan met werkdruk. Eerst vertelde neurochirurg Kirsten van Baarsen ons over haar werk. Dit maakte een diepe indruk. De operaties, om tumoren bij kinderen te verwijderen, worden tot in de puntjes voorbereid. Bijvoorbeeld via 360 graden software, maar ook middels visualisatie. De ingreep zelf duurt gemiddeld wel 10 uur en gedurende deze tijd werkt de chirurg onafgebroken door.
Daarna vertelde Haico Meijerink van Drukwerkdeal ons hoe de werkdruk bij zijn collega’s teveel werd. Sindsdien zijn ze extra gefocust op het mentale welzijn van hun medewerkers en organiseren zij regelmatig leuke activiteiten.
Tot slot deelde Robert Doornbos zijn eigen ervaring met het Máxima. Zijn dochter Jada is hier onder behandeling vanaf dat ze 2,5 jaar is. Inmiddels gaat het goed met haar, maar ze komt nog regelmatig terug voor controles. Ook deelde hij met ons zijn ervaringen met de Formule1, als oud-coureur en analist.
Met een hoofd vol indrukken keerden wij weer huiswaarts.